Sportowi mistrzowie świata na Lotos Gdynia Aerobaltic

W tegorocznym programie LOTOS Gdynia Aeroblatic będzie dużo wyjątkowych zespołów akrobacyjnych, ale nie zabraknie też wybitnych sportowców! Do grona wykonawców LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 dołączają bezkonkurencyjni mistrzowie: Łukasz Czepiela oraz Wojciech Bógdał!

 

Łukasz Czepiela to pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race, mistrz świata Klasy Challenger, wybitny pilot akrobacyjny, a na co dzień kapitan rejsowego Airbusa A320. W 2019 roku wylądował samolotem Carbon Cub EX2 na sopockim molo.  „Pas” miał zaledwie 10,5 metra szerokości oraz… 150 metrów długości. Fani akrobacji z pewnością pamiętają także przelot Łukasza pod warszawskimi mostami z okazji Dnia Flagi. Na pokazy w Gdyni przyleci potwornie mocnym samolotem wyczynowym Edge 540.

 

Wojciech Bógdał, podobnie jak Łukasz Czepiela, także ma w swoim dorobku bardzo nietypowe lądowanie. Wylądował bowiem na skrzydle (sic!) lecącego samolotu Carbon Cub, lecąc w tym samym czasie… motoparalotnią! A to tylko jedno z jego wielu osiągnięć – jest potrójnym indywidualnym Mistrzem Świata, podwójnym Mistrzem Europy, pięciokrotnym Mistrzem Polski i złotym medalistą The World Games 2017, co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii polskiego sportu motoparalotniowego. Podczas Aerobaltic pokaże nam jak niezwykłym widowiskiem może być ta dyscyplina!