• Rodzaj pokazu:  DYNAMICZNY
  • Kraj:  Finlandia
  • Statek powietrzny:  BAE Hawk
  • Ilość statków:  4

Midnight Hawks to oficjalny zespół akrobacyjny Fińskich Sił Powietrznych. Zespół ze swoimi czterema samolotami szkoleniowymi typu Hawk z dumą prezentuje doskonałe umiejętności latania fińskich pilotów wojskowych na pokazach lotniczych w Finlandii i za granicą od 1997 roku.

 

Wszyscy piloci Midnight Hawks są wykwalifikowanymi instruktorami walki powietrznej w Akademii Sił Powietrznych, którzy oprócz swoich obowiązków dydaktycznych trenują także akrobacje lotnicze. Latanie akrobacyjne w formacji wymaga wyczerpującego treningu i zaangażowania, jednak wybór na członka Midnight Hawks to zaszczyt, któremu nikt nie może odmówić.

 

Program jest podzielony z grubsza na dwie części, z których pierwsza składa się głównie z latania w bliskim szyku. Widzowie w Gdyni mogą spodziewać się charakterystycznego dla Midnight Hawks ciasnego diamentu, a także większej liczby zmian formacji niż zwykle. W programie na ten sezon zespół przewidział również wiele manewrów pionowych, które są wyjątkowo widowiskowe i z pewnością zrobią wrażenie na publiczności. Druga część spektaklu to różnorodne manewry polegające na rozbijaniu i powrotach do formacji. Niektóre są znane z poprzedniego sezonu, ale zespół dopracowuje całą sekwencję, aby była jeszcze bardziej zapierająca dech w piersiach niż wcześniej. Podczas pokazu zespół leci najniżej na zaledwie 100 metrach nad ziemią, a prędkość samolotu waha się między 200-800 km/h.